wyleczenie bez operacji

Czy możliwe jest pozbycie się przepukliny bez operacji? Zdecydowanie NIE!

Nie tak dawno na naszych ulicach byli obecni szamani, którzy “operowali” bez cięcia. Wyjmowali chore narządy bez naruszania powłoki ciała. Magia, ale wiele osób się tym zainteresowało i było skłonne uwierzyć. Do tej samej kategorii zaliczam producentów kolagenu, którzy reklamowali u mnie środki na leczenie przepuklin. Miały być  wprowadzone do ciała w pachwinie i odbudowywać tkanki czyli zamykać otwór ubytek przepuklinowy. Dla mnie to tak jakby położyć materiały budowlane na brzegu rzeki i oczekiwać, że przez noc sam zbuduje się most.

Poniżej prezentuje filmy z Youtube, który zaintrygowały mnie, gdyż w tytule mamią możliwością “wyleczenia przepuklin” bez operacji (dodałem polskie napisy). Przyjrzyjmy się, co jest proponowane 🙂

Autor przyznaje, że bez operacji się nie obejdzie. Opisuje pasy przepuklinowe. Mają one jednak baaardzo słabe zastosowanie. Odstąpienie od operacji i noszenie pasa przepuklinowego jest dopuszczalne, gdy stan pacjenta nie pozwala na wykonanie zabiegu lub leczenie nie jest osiągalne.

Ten film opisuje coś z krainy magii: wyleczysz przepuklinę zajmując odpowiednie miejsce przy siedzeniu. Żadnych wyjaśnień, tylko zapewnienie i kierowanie do własnego gabinetu. No, wszystkie najlepszego.

Tu nieco więcej o ćwiczeniach jogi “leczących” przepuklinę. No, niestety jest to nadal niejasne. Nie odbierając ćwiczeniom yoga – licznych zalet NIE jest możliwe wyleczenie przepukliny. Najwyżej w niektórych przypadkach można doprowadzić do czasowego odprowadzenia worka przepuklinowego, ale też nie w każdej sytuacji (na pewno nie przy zaawansowanej przepuklinie) ale to jedynie na krótko.